Exkurze RYBNÍK

18. 9. 2023

Dne 13. září se uskutečnila naše první společná akce.

Už v červnu bylo jasno!

Po setkání, které pro nás připravili naši malí rybábáři (Jáchym Chudoba, Honzík Matička a Honzík Kruliš) na sklonku loňského školního roku, jsme hledali protiváhu ke sportovnímu rybaření. Téma ryby jsme chtěli rozšířit. A byl tu nápad oslovit opravdové chovatele a prodejce ryb. To jsme udělali. V nedalekých Opatovicích je totiž nejen nově zbudovaný rybník, tedy Nový, ale také rybí sádky. Takže cíl našeho prvního společného putování byl jasný. Šli jsme polními i lesnimi cestami až k opatovickému rybářství, které je součástí společnosti Městské lesy a rybníky Kutná Hora.

Přivítal nás pan Josef Víta. Odborník, který má celý tento provoz na starosti.

Hned jsme viděli, jak to chodí, když si pro ryby přijede zákazník. V kádi se v okamžiku objevili sumci, štiky a také kapři. Byla to rychlost! A my jsme pozorovali práci pana Víty. Vypouštění sádky, odlovení ryb, vážení, nakládku ryb, napouštění sádky.....

Nakonec jsme zákazníkovi zamávali a už byl čas na naše dotazy. A že jich bylo. Pan porybný měl s námi trpělivost, na všechno uměl odpovědět. Pak jsme se ještě pomazlili s pejskem, zamávali slepicím a hurá na hřiště. Maličko jsme si společně pohráli. I to je důležité, máme hodně nových prvňáčků, takže jsme se při hře seznamovali.

Zpět ke škole jsme dorazili plni nových zážitků i vědomostí.

Děkujeme panu Vítovi za jeho povídání a jeho vstřícnost.